Słupki łazienkowe jako element dekoracyjny w łazience

Funkcjonalne, a zarazem niezwykle estetyczne słupki łazienkowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki. Pozwalają one uporządkować wnętrze, stwarzają dużo miejsca do przechowywania i doskonale wpisują się zarówno w klasyczne rozwiązania, jak i w nowoczesne trendy w aranżacji łazienki. Na współczesnym rynku dostępne są różne modele słupków łazienkowych, w tym słupki łazienkowe stojące i słupki łazienkowe podwieszane. Tego rodzaju szafki łazienkowe mogą posiadać różną głębokość, funkcjonalne szuflady, półki, ale mogą zmieścić również kosz na pranie. Dodatkowo możemy wybrać również odpowiedni wariant kolorystyczny oraz materiał tak, by był on odporny na wahania temperatur i dużą wilgotność powietrza. Co jeszcze musisz wiedzieć o słupkach łazienkowych, by w pełni odkryć ich potencjał?

Rodzaje słupków łazienkowych

Współczesne meble łazienkowe (sklep https://www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5)mogą przybierać różne formy. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się wiszące regały, tworzące charakterystyczny design, w aranżacje retro wpisują się postarzane komody i szafki pod umywalkę, zaś narożniki to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Z kolei słupki łazienkowe to niezwykle funkcjonalne, a zarazem estetyczne rozwiązanie, które wpisze się zarówno w nowoczesne, jak i w bardziej tradycyjne koncepcje w wystroju wnętrz.

Słupki łazienkowe dostępne na współczesnym rynku dzieli się na modele wiszące i stojące. Słupki wiszące gwarantują nowoczesność wystroju i nie zajmują miejsca na podłodze. W ten sposób zapewniają one przestrzeń do przechowywania, ale nie przytłaczają aranżacji i pozwalają optymalnie wykorzystać dostępne miejsce, co jest niezwykle istotne w małych łazienkach. Dodatkowo zapewniają one łatwy dostęp do podłogi, co sprzyja zachowaniu wysokiego poziomu higieny na niewielkiej przestrzeni.

Tego rodzaju regały łazienkowe mogą być również ustawione na podłożu. Taki słupek stojący, dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, to z reguły niezwykle pojemny mebel, umożliwiający przechowywanie detergentów, ręczników, kosmetyków czy innych środków czystości.

meble do łazienki

Słupek do łazienki – praktyczne rozwiązanie w Twojej łazience

Na współczesnym rynku dostępne są słupki łazienkowe w różnych rozmiarach, np. słupek łazienkowy 30 cm czy słupek łazienkowy 40 cm. Słupek łazienkowy niski to doskonałe rozwiązanie na niezbyt dużej przestrzeni. Z kolei wysokie regały sprawdzają się w dużych salonach kąpielowych i większych łazienkach.

Niektóre modele słupków posiadają również dodatkowe miejsce na kosz na bieliznę, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Niezależnie od tego czy decydujemy się na szafki wiszące, czy też w naszej łazience mają pojawić się szafki stojące lub funkcjonalny narożnik, warto sprawdzić dodatkowe rozwiązania, jak np. drzwiczki z systemem cichego domyku, który zapewnia komfort użytkowania i chroni powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając funkcjonalne słupki łazienkowe?

Wybierając słupek łazienkowy niski czy praktyczne wysokie szafki, warto zwrócić uwagę na kila niezwykle istotnych aspektów. Będzie to m.in. wspomniany już cichy domyk. Dużym zainteresowaniem cieszy się również współcześnie słupek łazienkowy z koszem na pranie. Nic dziwnego, bo taki słupek łazienkowy z koszem pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, oferując przy tym dodatkowe udogodnienia w zakresie uporządkowania przestrzeni.

Poza ceną i designem, niezwykle istotny powinien być również producent, który posiada w swojej ofercie słupki, odpowiadające naszym potrzebom. Wybierając dobrego producenta (jak np. Cersanit czy Elita) możemy mieć pewność, że będziemy cieszyć się jakością mebli przez szereg kolejnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − pięć =